Chytřejší obchodní procesy s elektronickými štítky

Oscilační a elektrické pohony, spojky, chladicí systémy motorů, řemenové pohony pro užitková vozidla: každý, kdo se podívá na portfolio výrobků společnosti Kendrion Intorq, si rychle všimne, že moderní technologie a inovace zde mají svůj domov. Nepřekvapí, že elektronické štítky od e-shelf-labels se ve výrobním závodě v Aerzenu (Dolní Sasko) používají v pěti různých případech použití. Počáteční zavedení této technologie ve společnosti Kendrion Intorq bylo dílem náhody.

Dodavatel poukazuje na elektronické štítky

Henri Höft, juniorní IT specialista ve společnosti Kendrion Intorq, vypráví, jak vznikl nápad na tento projekt: "Jeden z našich dodavatelů nám ukázal aktualizovatelný systém elektronických štítků, který používá ve své společnosti. Zaujal nás a hned jsme se zajímali, co by nám to mohlo přinést." Ukázalo se, že poměrně hodně.

Zpočátku se pro označení kanceláří a konferenčních místností používaly štítky od výrobce SES-imagotag. Současně bylo testováno několik stovek štítků o velikosti 4,2 palce v oblasti logistiky. Štítky poskytují zaměstnancům cenné informace o stavu objednávky. Ve výrobě pomáhají rychleji najít skladovací místa komponentů, a to díky funkci "pick-by-light". Když je výrobní objednávka zpracována a naskenována, systém vyšle blikající impulsy do LED diod štítků na příslušných boxech s materiálem. Vyhledávací procesy se tak výrazně zkracují.

Rychlá pomoc při výběru a zavádění

Správný produkt pro každou aplikaci; poradenství v této oblasti je pro e-shelf-labels obzvláště důležité. O to více nás těší, jak je společnost Kendrion Intorq celkově spokojena s výběrem a uvedením dodaných elektronických štítků do provozu. "Zejména pokud jde o výběr správných frekvencí, na kterých elektronické etikety pracují, jsme byli odkázáni na rady společnosti e-shelf-labels. Zde nám vždy pomohou slovem i skutkem a dokáží optimálně realizovat námi zadané požadavky." - Henri Höft, junior IT specialista ve společnosti Kendrion Intorq

Zaměstnanci nyní mohou na první pohled vidět, zda jsou konferenční místnosti stále spontánně volné, aniž by museli nejprve spustit počítač a otevřít Outlook. Pro další zvýšení životnosti štítků ve skladových prostorách si e-shelf-labels nechal vyrobit a nainstalovat speciální kryty s ochranou proti nárazu. I po pěti letech funguje většina štítků bezchybně, bez závad a bez výměny baterií.

Elektronické štítky na vzestupu

Od jejich zavedení v administrativních a výrobních prostorách společnosti Kendrion Intorq v Aerzenu neustále přibývají nové oblasti použití elektronických etiket. V současné době se plánuje doplnění dosavadního systému o etikety značky Solum (řada Newton), které přesvědčí zejména svým designem a dostupnými funkcemi. Skladovací místa a regály by měly být důsledně označovány elektronickými štítky. Henri Höft usiluje o zavedení ve všech výrobních závodech společnosti Kendrion po celém světě, přičemž elektronické štítky pro označování konferenčních místností se již používají v závodech v Číně.

Společnost e-shelf-labels je potěšena celkovým pozitivním závěrem, podle něhož by se společnost Kendrion Intorq na naše služby spolehla znovu: "Jsme rádi, že můžeme díky dobré spolupráci zlepšit naše procesy. Zejména přímá komunikace s kontaktní osobou ve společnosti e-shelf-labels má mnoho výhod, takže naše projekty mohly být realizovány co nejrychleji, a to navzdory problémům s dodávkami na trhu." - Henri Höft, junior IT specialista ve společnosti Kendrion Intorq