Udržitelná modernizace veřejného prostoru

Možné oblasti použití
  • Veřejná doprava
  • Stadióny
  • Veletrhy
  • Muzea

POUŽITÍ VE VEŘEJNÉ DOPRAVĚ

Použití displejů s elektronickým inkoustem umožňuje digitální nápisy v mnoha různých oblastech. To se týká i veřejné dopravy. Uživatelé veřejné dopravy zde využívají elektronické značení v podobě solárně napájených informačních tabulí s informacemi o příjezdu v reálném čase na autobusových a vlakových zastávkách i na letištích. Jako digitální informační tabule slouží k orientaci ve veřejné dopravě a nabízejí cestujícím uživatelsky přívětivé informace o jízdních řádech, trasách, dopravním zpravodajství a další.

Informace v reálném čase

Na letištích se displeje E-Ink používají k zobrazení nejnovějších informací o letu nebo k poskytování informací cestujícím při odbavení nebo bezpečnostní kontrole. Díky informacím o jízdních řádech v reálném čase mohou cestující snadno a rychle zjistit informace o své cestě a včas se připravit na případné zrušení nebo zpoždění. Leteckým a dopravním společnostem tato funkce umožňuje rychle jednat a organizovat náhradní řešení, aniž by docházelo k velkým zpožděním. Celkově elektronické značení umožňuje lépe regulovat provoz a organizaci veřejné dopravy na letišti.

 

Multifunkční řešení značení ve městech

E-Ink displeje jsou k dispozici v různých velikostech a stylech, například jako HD displeje ve stupních šedi a plnobarevné displeje nebo speciální štítky s certifikací IP. Elektronické značky jsou proto vhodné pro širokou škálu aplikací. Kromě systémů „vše v jednom“, které jsou k dispozici v e-shelf-labels, zahrnuje portfolio produktů také individuální městská řešení v podobě digitálních informačních tabulí na autobusových zastávkách nebo elektronických obrazovek s cílovými stanicemi autobusů, jakož i další digitální informační displeje pro veřejná prostranství. Tyto varianty značení ve městech a městských oblastech mají dlouhou životnost, jsou centrálně ovladatelné a univerzálně použitelné díky integraci například do reklamních sloupů nebo upevnění na sloupy pouličních lamp a značek.

Optimalizace organizace ve veřejných institucích

Řešení digitálního značení lze mnoha způsoby integrovat také do veřejných budov a zařízení, jako jsou úřady, muzea, stadiony a veletrhy. Přímo u vchodu jsou umístěny digitální informační cedule, které vítají návštěvníky, poskytují důležité informace nebo slouží jako rozcestník k budově.

Pro usnadnění cesty návštěvníků na úřady lze využít digitální cedule, které jim pomohou najít cestu po objektu a identifikovat kanceláře. Digitální dveřní cedule ROOMZ umožňují také jednoduchou a efektivní správu místností. Přímo na displeji mohou zaměstnanci rezervovat nebo uvolňovat pokoje pomocí dotykového panelu.

Elektronické displeje mohou fungovat také jako informační tabule ve veřejných institucích, kde poskytují informace o specializovaných odděleních, zobrazují čekací doby nebo regulují návštěvy a schůzky na úřadech. Na displeji umístěném v čekárně mohou všichni návštěvníci vidět aktuální číslo, které je jim předem přiděleno.

Značky lze díky technologii E-Ink flexibilně a snadno centrálně aktualizovat a mají nízkou spotřebu energie. Obsah zobrazovaný na displejích lze také individuálně navrhnout a kdykoli změnit. Návštěvníci i zaměstnanci tak mají vždy aktuální informace.

Vmuzeích slouží e-ink štítky na jedné straně jako orientační prvky pro návštěvníky v podobě informačních tabulí, které poskytují přehled o budově, a na druhé straně jako označení objektů pro jednotlivá umělecká díla. Digitální značky obsahují všechny důležité informace, jako je název, popis, rok vzniku a číslo. Nápis i písmo a jazyk děl lze kdykoli aktualizovat. Samotné displeje s elektronickým inkoustem mohou také zobrazovat fotografie a další umělecká díla v kvalitě ostré jako břitva a stávají se tak samy uměleckými díly.

Díky flexibilní konstrukci digitálních nápisů je lze také dokonale vizuálně přizpůsobit uměleckému dílu. Tenké a lehké displeje jsou elegantní, nenápadné a zcela bezdrátové, takže nenarušují atmosféru výstavního prostoru. Displeje s několikaměsíční výdrží baterie nabízejí připojení Wi-Fi a vynikající čitelnost.

Personalizovaný zážitek návštěvníků v zařízeních pro volný čas

Výhody displejů s elektronickým inkoustem
  • Vyhledávání informací v reálném čase
  • Flexibilní; přizpůsobitelný design
  • Multifunkční použití
  • Bezdrátová instalace