Optimalizace řízení skladu pomocí elektronických regálových štítků

Produktové portfolio společnosti GLT Bearings GmbH jako největšího evropského dodavatele v oblasti technologie kluzných ložisek zahrnuje přibližně 20 000 normalizovaných položek, z nichž 4,5 milionu dílů je umístěno v hlavním skladu v Mnichově. Za účelem optimální přípravy zboží v mnichovské pobočce podporuje společnost e-shelf-labels společnost GTL Bearings v oblasti skladového hospodářství 5 000 kusy maloobchodních etiket G1 od společnosti SES-imagotag.

Rozhraní mezi systémem správy zboží a štítkem

Naším cílem v e-shelf-labels je optimálně přizpůsobit digitální cenovky vlastnímu softwaru. Naše standardy jsou v tomto ohledu vždy vysoké. Výzvou při spolupráci se společností GLT Bearings bylo včasné získání údajů o množství, informací o zboží a příslušného LabelID z jejich ERP systému Microsoft Dynamics NAV. Pomocí softwaru na míru s výkonnou a efektivní infrastrukturou a odbornými znalostmi našeho týmu jsme vytvořili rozhraní se systémem ERP, aby bylo možné přehrávat data na štítcích. Rozhraní umožňuje rychlou, snadnou a spolehlivou správu a změnu zobrazení štítků. Ve skladu GLT Bearings se na štítcích zobrazují ID zboží, množství a datová matice. To umožňuje přímo identifikovat obsah malých nosičů nákladu.

OSVĚDČENÉ ZNAČKY V PRŮMYSLU A MALOOBCHODĚ

Štítky G1 se osvědčily zejména v průmyslu a maloobchodě a lze je použít jako elektronické cenovky i jako elektronické štítky. Díky různým dostupným velikostem a třem barvám displeje lze štítky používat individuálně a flexibilně. Maloobchodní štítky G1 jsou k dispozici ve velikostech od 1,6 palce do 12,2 palce a v barvách černobílá, černobílá červená nebo černobílá žlutá. Doplňkové barvy červená a žlutá umožňují dodatečné zvýraznění informací. Pro ještě individuálnější přizpůsobení lze také vyměnit přední panel elektronických regálovych štítků za jiné barvy. Díky různým držákům je možné etikety SES-imagotag flexibilně připevnit na různá místa a individuálně je přizpůsobit různým regálovým systémům.

Kromě technologie E-Ink, která zaručuje výbornou čitelnost, umožňuje integrovaná technologie NFC řadu možností propojení mezi zákazníkem, produktem a prodejcem. Další výhodou je životnost baterií až 5 let. Funkce umožňuje snadno přepínat stránky zobrazení digitálních štítků s názvem položky, jejím číslem a cenou.

Digitální displeje s elektronickým inkoustem se v průmyslu osvědčují především jako značky, nápisy a značení. Tam, kde by se jinak musely často a nepohodlně měnit tištěné etikety, lze nápisy na etiketách s elektronickým inkoustem měnit snadno a bez komplikací. To znamená, že na digitálních etiketách lze zobrazit popis zboží nebo jeho množství v oblasti skladového hospodářství, jakož i označení strojů a regálů nebo vývojové diagramy a trasové lístky. Průmyslové podniky mohou těžit z optimalizace a automatizace procesů, kterou umožňují rychlé a flexibilní aktualizace. Etikety s elektronickým inkoustem eliminují potřebu papírových etiket a zároveň šetří spotřebu materiálu a čas zaměstnanců. Digitální štítky lze spravovat centrálně a nabízejí také možnost ovládání různých procesů prostřednictvím LED diod na štítcích. Tímto způsobem je vždy zobrazen aktuální stav zboží, což zabraňuje výpadkům během probíhajících operací.